Mūsų mylimi gandrai migruodami išgyvena tikrą siaubą: Libane tyko mirtis - SKAITYKLĖ

Mūsų mylimi gandrai migruodami išgyvena tikrą siaubą: Libane tyko mirtis

Kiekvieną pavasarį su nekantrumu laukiame bene mylimiausių šalies paukščių – gandrų.
Tačiau šiuos nuostabius paukščius ilgame kelyje atgal į tėvynę pasitinka šūviai. Todėl dalis jų taip ir nebegrįžta.
Kiekvieną pavasarį daugybė baltųjų gandrų bei kitų paukščių migruoja į šiaurę, į žemyninę Europą bei vakarų Aziją, kur jie peri jauniklius.
2716d835.jpg
Rytinis migracijos kelias leidžia išvengti ilgo Viduržemio jūros kirtimo ir yra pats populiariausias maršrutas šiems paukščiams. Skaičiuojama, kad kasmet šiuo maršrutu praskrenda 530000 baltųjų gandrų, rašo greenworldwarriors.com.
Šiame regione gandrai tapo antra dažniausiai pasitaikančią migruojančia rūšimi (po vapsvaėdžių). Pavasarinė migracija yra kuo tikriausias gamtos spektaklis, deja, tačiau daugybė šių paukščių yra negailestingai nušaunami brakonierių.
Siaubingos nuotraukos 2017 metų pavasarį buvo užfiksuotos Libane, paukščių apsaugos organizacijos „Association for Bird Conservation“ .
706d2884.jpg
greenworldwarriors.com | greenworldwarriors.com
Kelios valstybės, įsikūrusios Viduržemio jūros pakrantėje jau yra pagarsėjusios dėl masinių, migruojančių paukščių žudymo. Ne išimtis ir Libanas, kuris, ko gero, jau yra baisiausias gandrų brakonieriavimo pavyzdys.
Libane, šios paukščių migracijos paskatino plataus masto medžioklės industrijos augimą, kuris ištisus dešimtmečius buvo nekontroliuojamas.
Pavojingiausia šalis migruojantiems paukščiams
Perteklinė ir nelegali medžioklė pavertė šią valstybę viena pavojingiausių šalių keliaujantiems paukščiams, kurie į poravimosi ir perėjimo vietas dažnai keliauja ištisus tūkstančius kilometrų.
Tarp šių paukščių ir nykstančios rūšys, papuolančios tarp maždaug 2,6 milijonų paukščių, kurie kiekvienais metais yra nušaunami arba nelegaliai sugaunami Libane.

Barbariškas elgesys
Paukščių migracijos metu automobiliai pilni medžiotojų važinėja kalnų keliukais arba tiesiog sustoja pakelėse, pasirengę nušauti bet ką, kas judės jų link.
Ties rytų-vakarų keliais, kas dvidešimtį metrų stovi medžiotojas, šaunantis į kiekvieną virš jo galvos skrendančio paukščio siluetą. Šią negailestingą sporto rūšį propaguoja visi, nuo turtuolio iki vargšo. 
Prieš kelis metus buvo fiksuotas ryškiausias, tokio neatsakingo libaniečių elgesio pavyzdys.
6b3fec1a.jpg 
Tąkart keli gandrų būriai skrido žemai virš Beiruto ir dėl neįprasto vėjo, jie pasirinko maršrutą vedusį tarp daugiabučių pastatų, o ne įprastą – šiaurinį kelią, atokiau nuo miesto.
Medžiotojai iš Beiruto tuomet į paukščius šaudė tiesiog stovėdami gatvėse, namų balkonuose ir ant pastatų stogų.
Šios skerdynės buvo tokios siaubingos, kad vienos Rytų Europos valstybės ambasadorius Libano prezidentui išsiuntė priekaištingą laišką, kuriuo išreiškė nepritarimą šios mylimos paukščio rūšies naikinimui.
Siaubingi skaičiai
Skaičiuojama, kad kasmet Libane nelegaliai nužudoma daugiau nei 2600000 paukščių.
6a71eb22.jpg 
Tai reiškia, kad kasmet, kiekviename kvadratiniame šalies kilometre yra nužudoma 248 paukščiai. Reguliariai Libane esama 327 paukščių rūšių, o maždaug 59% jų yra nelegaliai nužudomos didžiuliais mastais.
Tai yra nesuvokiamas žiaurumas, o mūsų šalies gandrams belieka tik kuo nuoširdžiausiai palinkėti kuo saugesnės kelionės namo.

Palikite savo komentara

Komentarai

  • Ziuzis Ideta Jie meilės nebeturi. Jie žmogiškumą prarado. Religija jiems, jau jokia nebeatstovauja. Te padeda tiems parazitams maža, graduota taurelė vaistams, kur vaistų ir niekad nebebus. Patys išmirs ir tokios šalies, kaip Libanas neliks.

Susije straipsniai

RSS