5 žiauriausias istorijas turinčios psichiatrijos ligoninės - SKAITYKLĖ

5 žiauriausias istorijas turinčios psichiatrijos ligoninės


 

Nors dažniausiai psichiatrijos ligoninių siekiai būna kilnūs: gerinti žmonių sveikatą, kokybiškai teikti medicinos paslaugas, tačiau neretai šie siekiai prasilenkia su realybe. Žemiau pristatomos 5 žiauriausias istorijas turinčias psichiatrijos ligoninės.

1. Topeka State ligoninė

Šioje ligoninėje vienas pacientas išbuvo pririštas taip ilgai, kad diržai įaugo jam į odą. Na, bet tai tik vienas atvejis… Daug daugiau pacientų skundėsi skriaudžiami ir prievartaujami.


Dar vienas įdomus dalykas – kaip gydymo metodas buvo taikoma kastracija. 1931 metais Kanzase įsigaliojo įstatymas, leidžiantis kastruoti „recidyvistus, idiotus, epileptikus, imbecilus ir bepročius“. Nieko nelaukiant per 7 ateinančius metus buvo iškastruoti 54 pacientai.

Deja, paskui paaiškėjo, kad ligoninės popieriai gana netvarkingi, nemažai pacientų – be užfiksuotų tapatybių ir diagnozių. Tad neaišku, kiek operacijų buvo atlikta tiems, kuriems jos tikrai buvo reikalingos. O užvis neaiškiausia ir baugiausia, kodėl tokia įstaiga, pradėjusi veiklą 1872 metais, buvo uždaryta tik 1997.

2. Danvers State ligoninė

1870 metais Danvers State ligoninė įkurta kaip prieglobstis psichiškai nesveikiems, su tikslu gailestingai ir kilniadvasiškai jais rūpintis. Nereikia nė sakyti, kad greitai pasklido kalbos apie nežmoniškas ligonių laikymo sąlygas.

 

Liežuviai plaka, jog būtent Danvers State ligoninėje pradėta taikyti lobotomija. Gydytojai skirdavo per dideles insulino dozes, taikydavo žiaurią šoko terapiją. 1992 metais ligoninė buvo uždaryta.

2001 metais pastatas pasitarnavo kaip filmo „Psichoterapijos seansas nr. 9“ (Session 9) filmavimo aikštelė.

3. Overbrook pamišėlių namai

Kaip dažnai būna, ligonių ir personalo santykis ligoninėse, o ypač psichiatrijos – gerokai nesubalansuotas. Vienam prižiūrėtojui tenka daugiau pacientų, nei jis gali susitvarkyti.

 

Dėl nesužiūrėjimo keletas pacientų Overbrook‘e mirtinai sušalo savo lovose, keli dingo ir niekada neatsirado. Septyniasdešimtaisiais Overbrook‘as uždarytas.

4. Taunton State ligoninė

Baisinga šios ligoninės istorija prasidėjo 1854 metais. Garsiausia pacientė buvo Jane Toppan, seselė, prisipažinusi nužudžiusi 31 savo pacientą. Jos ambicija buvo „Nužudyti daugiau (bejėgių) žmonių negu kas kitas, kada nors vaikščiojęs šia žeme“.

 

Šis faktas – dar ne pats nenormaliausias. Pasak gandų, ligoninės istorijoje buvo atvejų, kai gydytojai ir seselės naudodavo pacientus satanistiniams ritualams.

Įdomu tai, kad vėlesniais ligoninės gyvavimo metais tiek gydytojai, tiek pacientai yra pranešę jautę keistą nerimą, kai priartėdavo prie rūsio, kuriame tariamai tie satanistiniai ritualai ir vyko.

5. Waverly Hills ligoninė

Waverly Hills – vienas labiausiai vaiduoklių apsėstų pastatų Amerikoje, ir ne be priežasties. Iš tikrųjų ši įstaiga buvo ne beprotnamis, o ligoninė tuberkuliozininkams.

 

Kaip bebūtų gaila, tuo metu, kai ligoninė buvo įkurta, gydytojai neturėjo nė menkiausio supratimo, kaip gydyti tuberkuliozę, tad tiesiog išoperuodavo šonkaulius ir raumenis ir net kišdavo balionus į plaučius, kad tie išsiplėstų.

Labai „keista“, tačiau dauguma pacientų tokių savotiškų procedūrų neišgyveno… Skaičius, kiek jų numirė, yra visai solidus – 63 000.

Besidomintiems psichinių ligonių gydymo ir nugydymo būdais rekomenduojama perskaityti psichoterapeutės Dianos Chamberlain knygą „Nutraukta tyla“.

Palikite savo komentara

Komentarai

Bukite pirmas, kuris prakomentuos ši vaizdo iraša.

Susije straipsniai

RSS